В число чоловічих зачісок, що стали актуальною класикою, давно увійшла стрижка під бокс. Представникам сильної статі стримана стрижка бокс надає мужності та рішучості, тому вона завжди сучасна і модна.

Якщо вас цікавить детальна інформація про цю популярну стрижку і те, де можна зробити її в Франківську якісно й професіонально, прочитайте цю статтю.

Які витоки зачіски бокс?

Чоловіча стрижка бокс має досить багату історію. Започаткована вона була військовими, і в армії набула статусу частини бойового комплекту, форми та іміджу вояка. 

Особливо поширилась така зачіска в роки Другої Світової війни – вона стала традиційною для новобранців, що отримували свій перший воєнний досвід. Вважалось, що ця стрижка сприяє зміцненню бойового духу солдата.

В ті часи наші вояки, що бути майже всі підстрижені під бокс, пригнічували моральний стан ворога – так як голови бійців виглядали однаково, противнику здавалось, що загиблі солдати й офіцери оживають, знову стаючи до бою.

Бокс – стрижка, яка настільки припала до душі хлопцям тих часів, що вони продовжили її носити й надалі, повернувшись до мирного життя. Цій зачісці в повоєнні 50-і роки надавали перевагу і вітчизняні мужчини, й іноземці: вона стала типовою для чоловіків різних соціальних категорій, що включали робітників заводів, студентство та інтелігенцію.

В 70-і роки попит на чоловічі стрижки бокс дещо спав, бо тоді короткі зачіски витіснила мода на довге волосся, що носили співаки рок-н-ролу. Але така тенденція виявилось скороминучою – в 90-х стрижка бокс та напівбокс повернулися на пік популярності, де перебувають і понині.

Характерні особливості й плюси стрижки бокс

Спортивна стрижка бокс належить до коротких типів зачіски з чітко окресленими лініями та акуратними контурами. Володарі такої стрижки виглядають строго й стримано, при цьому охайно й елегантно.

Відповідна зачіска передбачає коротко підстрижені скроні й потилицю за наявності порівняно довгих пасм в верхній ділянці голови, довжина яких становить від 1 до 3 см. 

Перехід від зони відносно довгого волосся до коротко стриженої області може бути як поступовим, так і підкреслено різким.

Сучасні джентльмени вважають, що такий вид стрижки має декілька вагомих переваг:

  • привабливий лаконічний вигляд – зайві деталі в цій зачісці відсутні;
  • суто чоловічу естетичність – підкреслення мужності й сучасності вигляду джентльмена;
  • простота догляду – немає необхідності в щоденних укладках, достатньо регулярно мити голову;
  • універсальність – ця зачіска личить представникам сильної половини будь-якого віку й статусу і підходить до всіх стилів вбрання, від спортивного до офісного й бізнес-стилю.

Єдиний нюанс – професіонали перукарської справи, зокрема майстри салону Barber Q Барбершоп вважають, що стрижка бокс машинкою неприйнятна для людей з вадами черепа й шкіри голови, котра має шрами та рубці. 

Стрижка бокс: технологія виконання та різновиди

Дана стрижка виконується на сухому волоссі. Починають її, застосовуючи перукарську машинку, з правої скроні, виконуючи паралелі рухи по ходу росту волосся в напрямку до рівня виступу скроні.

Далі стрижку продовжують в потиличній зоні та на ділянці лівої скроні. Лінія зачіски має проходити крізь виступ потилиці. 

Після цього волосся в зоні тім’я вистригають ножицями, піднімаючи пасма пальцями, а лінію переходу згладжують за допомогою машинки з більш довгою насадкою, рухаючи нею довкола голови в напрямку знизу-догори.

Фінальним штрихом зачіски стає гоління тонких волосків на шиї тримером.Є декілька варіантів даної моделі – в їх число входять стрижка довгий бокс, стильна стрижка бокс зі смужкою, стрижка бокс дитяча та інші види.

Запитання – відповіді

⬤ Де в Івано-Франківську можна підстригтися під бокс?

Таку  стрижку варто довірити фахівцям салону Barber Q Барбершоп https://www.barberq.com.ua.

⬤ Чим відрізняються стрижки бокс на напівбокс?

Ці дві зачіски схожі, проте мають різну технологію виконання, до того ж бокс є більш короткою стрижкою, межа якої проходить вище лінії потилиці.

⬤ Чи є необхідність стригтися під бокс часто?

Звісно, поновлювати зачіску даного роду варто регулярно, проте потреби робити це часто нема, бо коли волосся відростає, форма впродовж 4-5 тижнів зберігається.