Однією з улюблених зачісок чоловіків ось уже впродовж чотирьох століть є «полька» – стрижка, яку по праву можна назвати завжди молодою класикою.

Така модельна зачіска, що користується популярністю і в представників сильної статі, проживаючих у Франківську, може бути виконана в різних варіантах.

Про цю варту уваги стрижку вам розповість дана стаття.

Сутність та переваги стрижки

Класична чоловіча стрижка «полька» відноситься до коротких зачісок з мінімальною довжиною волосся на потилиці й скронях та плавним переходом до більш довгого волосся в зоні маківки.

Поширеність цієї традиційної зачіски обумовлена низкою її плюсів:

  • стрижка «полька» личить абсолютно всім мужчинам, не залежно від форми їхнього обличчя – кругле лице вона подовжує, вигляд квадратного робить більш мужнім, грушовидному надає гармонійності і підкреслює досконалість овального обличчя;
  • така зачіска прийнятна й доречна для будь-якого віку, від дошкільного до найповажнішого;
  • вона ефектно виглядає на будь-якому типові волосся – «польку» рекомендовано носити блондинам, брюнетам та шатенам, володарям шевелюри пишної й не дуже, хлопцям, які мають пряме волосся й кучері;
  • за умови професійного й грамотного виконання (саме так вам зроблять сучасну стрижку «полька» в ІФ салоні «Barber Q Барбершоп») така зачіска здатна приховати такі проблеми, як неправильна форма черепа, сивина, випадіння волосся чи залисини.       

До достоїнств «польки» можна віднести й багатообразність – така модель має чимало варіантів.

Різновиди чоловічої стрижки «полька»

Дана модна зачіска може бути виконана дещо по-різному. 

Так, стрижка «полька» повна, що передбачає максимально низько стушоване на шиї волосся й різко окреслений контур скронь, є оптимальним вибором для маленьких хлопчиків и підлітків. Ефектно укласти за допомогою фену відповідний тип зачіски можна, зачесавши чуба назад.

Класична стрижка «полька» – низька, зі стушованим волоссям в потиличній зоні, подовженим на ділянках скронь та чуба, який може бути подовженим або вкороченим, доречна для молоді й джентльменів середнього віку. Бездоганно вона виглядатиме й на кучерявих молодиках. 

Ця зачіска з проділом, що візуально пом’якшує витягнені та різко окреслені контури лиця, надаючи їм певну округлість, – найкращий варіант для володарів худорлявого обличчя як юних, так і зрілих та літніх чоловіків. Такий тип стрижки чудово підкреслить інтелігентність офісного й ділового образу.

Варто зауважити, що в останні роки стала актуальною й жіноча стрижка «полька» – леді з такою елегантною зачіскою стрижуться, залишаючи на маківці порівняно більшу довжину волосся, і виглядають при цьому надзвичайно стильно й харизматично.  

Інструментарій та алгоритм виконання зачіски

Стрижка «полька», технологія виконання якої для досвідченого майстра досить проста, передбачає використання набору перукарських інструментів, до якого входять кілька предметів:

  • ножиці, щоб стригти;
  • ножиці для проріджування;
  • машинка для стрижки з різними насадками;
  • гребінь для розчісування;
  • бритва з тримером.

Стрижка «полька» покроково виконується приблизно так. 

Спершу волосся вимивають та злегка просушують, далі його зачісують назад і роблять шість проділів, розділяючи умовну робочу поверхню на відповідно число зон. 

Починають стригти з передньої ділянки тім’я. Відділивши невелике пасмо біля лінії росту волосся, його врізають під кутом на 2-3 см. На отриману довжину цього пасма надалі орієнтуються як на зразок – інші пасма, продовжуючи процес стрижки, роблять аналогічної довжини.

Далі стрижуть зону скронь, послідовно беручи неширокі пасма вздовж лінії росту коло обличчя, і зістригають їх трохи навскіс. Важливо, щоб довжина волосся в результаті відповідного процесу поступово зменшувалася. Завершують даний етап плавною окантовкою скронь, яка виконується філірувальними ножицями. 

Стрижучи центр потилиці, довжина пасем контролюється – в якості орієнтиру застосовують рівень волосся спереду від маківки. Відповідна довжина має убувати по мірі наближення до шийної зони. Аналогічним чином обстригають потилицю з боків.  

Насамкінець окремі волосинки, що стирчать на шиї, видаляють за допомогою тримера.Стрижка «полька», фото якої приведені нижче, дозволяє кожному мужчині виглядати бездоганно.

Запитання – відповіді

⬤ В якому перукарському салоні в Івано-Франківську можна постригтись під «польку»?

В нашому місті є чимало достойних перукарень, але чільне місце серед них посів заклад Barber Q Барбершоп https://www.barberq.com.ua.

⬤ Чи є потреба в укладці зачіски «польки»?

Як такої, потреби немає – достатньо помити голову, висушити її теплим потоком повітрі й розчесати. Та за бажання можна стрижку й укласти, використовуючи спеціальний мус – так ви зафіксуєте її форму й позбавите волосся зайвої «пухнастості».

⬤ Як часто треба поновлювати таку стрижку?

Для належної підтримки форми зачіски оптимальним варіантом буде відвідування перукаря раз на місяць.

⬤ Якщо хлопець тривалий час носив довге волосся, і вирішив постригтися – що краще йому вибрати – «напівбокс», «їжачок» чи «польку»?

Це справа смаку, але, мабуть, у такому  випадку варто постригтись під «польку», бо решта стрижок, що є ультракороткими, змінять ваш образ більш радикально.