Волосся і борода – це те, за чим має доглядати кожен. Багато чоловіків часто не сприймають всерйоз деякі дії, які чомусь прийнято вважати звичкою метросексуалів. Насправді ж, це прості та навіть банальні правила, яких потрібно дотримуватись, щоб виглядати охайно та мати здорове волосся. На вас лежить подвійна відповідальність, якщо ви маєте не тільки “пишну шевелюру” але й довгу бороду. Основними правилами догляду за волоссям голови є:

  • миття;
  • розчісування;
  • укладка.

Миття 

Банальні речі, але все ж. Миємо голову і бороду регулярно, відповідним шампунем. Частота миття голови залежить від кількості на голові волосся та зачіски, а от бороду потрібно мити навіть частіше. Туди можуть попадати залишки їжі, волосся вбирає запах та скоріше забруднюється при частому контакті з руками. Тому якщо є необхідність – миємо. Один раз в день шампунем, решта можна просто змити водою. 

Обираємо шампунь по типу волосся та жорсткості. Враховуйте те, що на бороді волосся завжди буде жорстким, тому і шампунь має бути відповідний. Якщо на голові та бороді тип волосся співпадає, можна купити один засіб. У іншому випадку краще розділяти. Для дуже жорсткого волосся, обирайте засоби з вмістом масел. Він буде сприяти пом’якшенню. Це стосується як голови, так і бороди. 

Розчісування

Більшість чоловіків не дооцінюють корисної дії розчісування. Цей процес є банальним і дуже простим, але часто може бути забутим. Розчісувати волосся на голові та бороді – це невід’ємна складова догляду. Пам”ятайте, навіть найбільш неслухняне волосся може рости так як вам потрібно, якщо його часто розчісувати. Крім того, розчісування – це по суті механічний масаж шкіри голови та підборіддя, а це сприяє притоку крові та рості волосся.

Для того, щоб розчісування давало користь потрібен правильний гребінець. На цьому не економимо, та купимо два різних для голови та бороди. Для бороди варто придбати спеціалізований. Його можна купити у барбершопі або спеціалізованих косметичних магазинах. 

Найкращими гребінцеми для бороди на щіткою для волосся є дерев”яні засоби. Це екологічна продукція, корисна для шкіри та не шкодить волоссю. гребінці для бороди мають спеціальну форму та ідеально розчісують її, витягуючи волосся в потрібну сторону. 

Укладка

Для бороди та волосся використовують різні засоби для укладання:

  • гель;
  • біолин;
  • паста;
  • віск;
  • бальзам;
  • масло;
  • фарба.

Ви будете здивовані, але більшість складових більше підійдуть для укладання бороди, аніж волосся на голові. Розділимо що саме. 

Щоб вкладати бороду, вам може знадобитись гель, віск, бальзам, масло та в окремих випадках фарба. Гель – це засіб для фіксації, який допоможе тримати бороду в належному стані цілий день. Особливо актуальний для тих, у кого м’яке волосся. Віск виконує приблизно ту ж чункцію, але у більш агресивному стані. Його нерідко використовують для декорації окремих частин волосся, наприклад, коли потрібно закрутити вуса вгору. Масло використовують тільки під час росту бороди на перехідних стадіях, для того щоб наситити шкіру та на волосся необхідними вітамінами та мінерали. Бальзам робить бороду охайною та приемною. Також він дуже корисний. І наостанок – фарба. Не у всіх є пишна и велика борода. Крім того, ріст волосся може бути різного кольору, сивина. Фарба для того, щоб зробити її однотонною та охайною.

Коли мова йде про волосся голови, тут часто достатньо просто регулярно мити голову та використовувати бальзам, якщо ваше волосся занадто жорстке. Так ви будете вигляди кожного для охайно. Використовувати додаткові засоби для укладання – це скоріше не частий ритуал, а якщо зачіска дозволяє, краще звернутись до барбера. Він точно зробить все як потрібно!