Як правильно відрощувати бороду? Чи потрібні якісь додаткові дії та засоби? Як відбувається цей процес? Ці питання постають у вашій голові одразу за ідеєю відростити бороду. Для початку, просто позбудьтеся усього, що може вас спонукати поголитися. Так, так. Відрощування бороди – це довгий та досить важкий процес, особливо для тих, хто робить це вперше. 

Етапи росту

Є 7 етапів вирощування бороди по ходу росту волосся:

  1. 3-4 тижні. До 2 тижнів, волосся росте нестерпно. Будьте готові до того, що вам все буде заважати, колоти, а подразнення збільшить зуд.. У цей момент з’явиться стійка щетина. 
  2. 6-7 тижнів. Гущина бороди буде максимальною у цей період. Такий вигляд згодиться для короткої бороди, яку можна акуратно підправити машинкою.
  3. 3-4 місяці. Період коли волосся стало грубшим та може завиватись на кінчиках – це знак того, що у вас уже є борода. Не забувайте про про догляд. Мийте, розчісуйте бороду регулярно. Можна робити це і у барбера. 
  4. 5-6 місяців. Це повноцінна гарна борода, яка має ідеальний вигляд. Ваша задача просто залишати її такою як та підтримувати довжину, або вирощувати далі. 
  5. 6-8 місяців.
  6. 8-10 місяців.
  7. 10-12 місяців.

Останні три етапи – це відрощування довгої масивної бороди, яка потребує регулярних походів до барбера. Це залежить від вибору стилю бороди.

Догляд

Наявність волосся на обличчі – це стрес не тільки психологічний аспект, але й стрес для шкіри. Вона буде регулярно подразнюватись. Для того, щоб полегшити це та зробити ріст волосся рівномірним та красивим, вам потрібні вітаміни. Не вірте міфу про те, що регулярне бриття або підстригання бороди – це збільшення волосся. У цей період краще приймати вітамінні комплекси для чоловіків або риб”ячий жир та магній. Якщо ви ведете здоровий спосіб життя та правильно харчуєтесь, тоді це ідеальна формула прекрасного догляду за шкірою та волосся на обличчі під час вирощування бороди.

Для тих, хто вже відростив довгу та красиву бороду, радимо мати в арсеналі гребінь, масло для бороди, користуватися милом або шампунем для миття жорсткого волосся. Що стосується бритви то, тут краще мати бритву шаветт або Т-подібний станок. 

Поради барберів

Барбери не наполягають на регулярних походах у барбершоп, але у тих, хто самостійно спробували підрівняти бороду, часто стаються приємні моменти – не там відрізали і форма вже не та. Що робити? Прийдеться вкорочувати і зробити іншу форму та це вже і борода буде не та. Ваші старання та місяці праці на смарку. Кращим варіантом буде звернутися до барбера. Він зможе повноцінно оцінити ситуацію, порадити, який тип бороди підійде для вашого типу волосся, як за нею правильно доглядати та робити укладку.