Поняття зовнішності для чоловіка – це питання спірне. Одні вважають, що достатньо запастись машинкою та помити голову, а інші навпаки, приділяють цьому особливу увагу. Сьогодні є достатня кількість стрижок, які можна обрати на свій смак, тип голови та форму обличчя. Окрім цього, слід розуміти, що довжина волосся яке б хотілося носити чи пасує вона фактично також грає роль. Ми пропонуємо кілька основних, найбільш популярних стрижок для вибору. 

Стрижки для короткого волосся

Короткі чоловічі стрижки завжди в ТОПі. Вони зручні та не вибагливі в укладці. Більшість чоловіків надають перевагу саме такій рослинності на своїй голові. Не дивлячись на те, що волосся мало, сучасних барберів це не лякає. Вони все роблять стильно!

Кроп (Crop)
Кроп (з англ. “crop” – “обрізати”) – це класика серед чоловічих зачісок. Вона змінила у моді відомий усім бокс та напівбокс. Кроп – це чіткі лінії, у яких потилиця вибрита практично під ноль, а у скронях и вище плавно нарощується довжина. Таким чином, отримуємо поступовий перехід до верхньої частини голови. Зверху волосся може бути довшим або коротшим. Це залежить від уподобань клієнта. Часто така стрижка має чубчик, який вкладається на перед. Існує також декілька видів кропу:

 • Гладкий. Акцентом є невеликий чубчик. В загальному стрижка нагадує класичну повсякденну. Чубчик може бути рівним або симетричної форми. Таким чином регулюємо риси обличчя.
 • Текстурний. Такий вид часто називають рваним. Його особливість – це пасма. Їх може буде безліч. 
 • Змішаний. Для цього стилю характерним є поєднання довгих та рваних пасм. Окрім цього, барбер часто робить чубчик зубчиком або асиметричний, що додає образу індивідуальності. 
 • French. Це вид укладки на стрижку кроп, який є асиметричним.

Кроп можна рахувати універсальною зачіскою, адже він не потребує додаткового вкладання.

Фейд (Fade)
Фейд (з англ. “fade” – “витягнути”) – це техніка, яку застосовують у різних стрижках. Її характерною рисою є поступовий перехід від найкоротшого волосся до довгого. У 40-х роках таку стрижку називали “мілітарі”. Після приголомшливої популярності рок-н-ролу и Елвіса, верх зачіски став довгим та назва стрижки різко змінилася на “помпадур”. Сьогодні, все ж таки, фейд прийнято виділяти як окремий вид стрижки для короткого волосся. 

Фрей можна визначити по переходу від короткого волосся до довгого. Таким чином, озрізняють три види стрижки фрейд:

 • Низький. Цей перехід починається на потилиці. Різким він буде чи плавним – на ваш вибір. 
 • Середній (класичний). Це саме ті критерії за якими колись стригли військових. Перехід довжини у цьому випадку починажться над вухами. 
 • Високий. У цьому випадку перехід починається вище скронь. Все що до нього, часто бриють наголо або ж залишають однаково невелику довжину. 

Стрижки для волосся середньої довжини

Стрижки для волосся середньої довжини – це стиль для тих, хто не любить вистригати все що є на голові. Найбільш популяризувані стрижки для середньої довжини волосся – квіфф і канадка. 

Квіфф (британка)
Квіфф (з англ. “quiff” або “kuif” – “чубчик”) – це універсальна зачіска, яку навідміну від помпадуру можна вкладати як завгодно. Інша назва стрижки – британка. Основним акцентом зачіски є довгий чуб, який вкладається назад або в бік. Потилиця та скроні вистригають рівномірним переходом або повністю вибривають. Окрім цього, характерною ознакою цієї стрижки є те, що скроні та потилицю стришуть тільки ножицями, а не машинкою.

Канадка
Канадка (marine з англ. “морський” ) – проста та не вибаглива у догляді стрижка. Її назва від слова “морський” через походження. З’явилася ця стрижка від моряків. Першочергово її назва була “канатка” від слова “канат”. Пізніше, популярність стрімко поширилась серед хокеїстів, звідки поширилась назва “канадка”, через відомі заслуги канадців у хокеї.  

Особливістю стрижки є плавний перехід на потиличних і скроневих ділянках. Тут волосся зазвичай істотно коротше. Окрім цього, сам перехід починається з маківки. На перший огляд, канадка – це високий фейд. Чим відрізняються ці стрижки? Ви будете праві, якщо скажете про схожість, але є одна істотна відмінність – довжина чубчика. Для модних зачісок по типу фейд, довжина чубчика повинна бути не менше ніж 4 сантиметри, тоді як канадку можна постригти так, як цього хоче клієнт і це не буде помилкою. Окрім цього, для барбера – це дуже проста техніка.

Стрижки для довгого волосся

Останній вид найбільш популярних чоловічих стрижок – це стрижки на довге волосся. В загальному вони діляться на прямі та каскадні. У цих випадках волосся має або одну довжину, або рвану різну. З часом, такі зачіски стали полем для нових ідей, які переросли в кілька популярних сьогодні стрижок.

Мен-бан
Мен-бан ( з англ.“man bun” – “чоловічий пучок”) – це скоріше зачіска, адже так говорить буквальний переклад. Але з часом, зачіска почала трансформуватися. Найбільш сміливі щось додавали або прибирали з неї (здебільшого це можна сказати про довжину волосся), так і з”явилась стрижка мен-бан. Суть її – це довге волосся, зібране в пучок на потилиці чи на маківці, але в залежності від довжини волосся пучки збирались густіші чи, навпаки, дуже маленькі. Це породило 4 різновиди стрижки:

 • Повній man bun. Класичний варіант, коли довге волосся збирається на маківці. 
 • Низький man bun. У цьому випадку пучок розташований на потилиці.
 • Топ кнот. Дуже стильна стрижка, у якій довгим залишається волосся тільки на верхній частині голови, а скроні та потилицю вибривають. Довге волосся зав’язують у пучок або невеликий хвіст.
 • Ананас. Формується з верхньої довгої частини волосся та бритих скронь і потилиці. При цьому довге волосся зверху збирається в хвіст, де стирчать невеликої довжини пасма. Основна відмінність від стрижки топ кнот – це довжина волосся.

Чоловіче каре
Чоловіче каре – це класична стрижка волосся до середньої довжини. Тут є два варіанти – до плечей чи до середини шиї. Крім цього, каре може стригтись каскадом або по рівній лінії. 

Каре – це універсальна стрижка, або просто перехід від однієї довжини до іншої. Її просто вкладати. Тут багато залежить від форми лиця та голови. Буває достатньо просто висушити феном. Також, волосся можна збирати в хвіст чи пучок, або просто закладати за вуха. 

Що таке фейд?

Фейд – це різновид стрижки для короткого волосся. Стрижка фейд – це стиль, запозичений у військових 40-х років. Для неї характерні мінімалістичність та поступовий перехід від короткого волосся до довгого. Фейд – це також техніка стрижки.

Що таке квіфф?

Квіфф – це відома багатьом британка, вид чоловічої стрижки на волосся середньої довжини. Її особливість – це наявність чубчика.

Що таке мен-бан?

Мен-бан – це різновид стрижки на довге волосся, або зачіска. Дослівний переклад “Man bun” – “чоловічий пучок”. Довге волосся вистригають рівномірної чи різної довжини та збирають в пучок.

Як довжина волосся впливає на стрижку?

Кожна конкретна стрижка чи зачіска маж мати певну довжину волосся. До прикладу, пучок – це не завжди просто довге волосся. Є різновиди цієї стрижки, які потребують бриття.